Cviky, tipy a triky

Krásná pleť? Jak toho docílit?

29. ledna 2011 v 13:55 | SY (Save Yourslef)
save-yourself.blog.cz
Článek jsem psala sama, tak prosím nekopírovat

Krásná pleť...

Kdo by ji nechtěl, viďte? Abychom ale docíli krásného a zdravého vzhledu naší pleti, musíme si to nějak zasloužit a to správnou péčí. Existuje spousta článků o tom, jak se o pleť správně starat. Stačí si jen vybrat, podle kterého se budeme řídit. Ale všechny stojí na stejném základě. Zdraví naši pleti se odvíjí na tom, jak se k ní chováme. Než to dále rozvedu, podělím se s vámi o mé triky, které pomáhají mou pleť udržet ve zdraví.

Jen bych ještě upozornila. Každý máme jiný typ pleti, takže nezaručuji, že to, co pomáhá mně, bude pomáhat i vám.

A co mi teda pomáhá?

Základem je pleť čistit a poskytovat dostatek vody, aby pokožka nebyla dehydradovaná. To pak způsobuje nadměrné tvoření mazu, který se nám dostane do pórů a podívejme se, pupínek nebo nepříjemná vyrážka jsou na světě. Proto bychom měli pít aspoň 2 litry denně (minimálně). Já osobně tak ty 2 litry za den vypiju. Nebo když se mi udělá třeba pupínek na čele, vypiju sklenici čisté vody a pupínek se stáhne.

Můj den začíná tím, že vstanu (nečekané, co?:D). Poté si hned obličej opláchnu čistou vodou a jemně ho osuším ručníkem. Pak není špatné si pleť očistit tampónem a pleťovou vodou. Nakonec si pleť namažu denním krémem (je jedno jaký, záleží podle typu pleti, já mám pleť smíšenou, proto používám zmatňující denní krém od Oriflame Optimals Matte Touch Day Gel-Cream). Po nanesení krému, bychom měli dát pleti čas, aby mohla krém vsáknout, proto se můžeme třeba nasnídat. Pak si namaluju oči, make-up používám výjmečně, spíše nechávám pokožku dýchat. Nakonec pleť lehce přejedu pudrem. No a přes den obličej občas opláchnu čistou vodou a taky, jak už jsem zmiňovala, hodně piju.
save-yourself.blog.cz


Když se chystáme uložit ke spánku, musíme se odlíčit. Nikdy by se nemělo chodit spát s neodlíčenou tváří. To je snad to největší zlo. Pokožka nemůže totiž dýchat pod vrstvou make-upu, ale taky pod nahromaděnýma nečistotami, které přes den pleť pochytala. Večer postupuji skoro stejně jako ráno. Nejdřív se odlíčím, opláchnu obličej vodou, ošetřím tampónem, nanesu noční krém a když se mi přes den udělal nějaký pupínek, nanesu na něj tenkou vrstvu Zázračného kelímku (taky od Oriflame, nikdy mě nezklamal), nejradši mám vanilkový. Taky si ho dávám na nos, protože ho mám nehorázně suchý, sice to podporuje tvorbu černých teček, ale pořád lepší, než chodit s oloupaným nosem.

Jednou za týden si udělám pleťovou masku. Je jedno jakou, opět záleží na typu pleti. Já si dělám masku přírodní. Smíchám bílek s medem a na 10 min. směs nanesu na obličej. Pleť je pak úžasně hebká a taky zmizí černé tečky (ikdyž ne napořád).

Taky naše životospráva se odvíjí na zdraví naší pleti. V našem jídelníčku by určitě nemělo chybět ovoce (které se jí spíše dopoledne) a zelenina. No a občas se hýbat taky není na škodu ;).

Tak třeba vám to něco dalo a třeba jste se dozvěděli něco nového.
Jen než půjdu pryč, zajímalo by mě, jaký máte názor na to, když si kluk dává make-up nebo korektor? Je to dobře (v podstatě o sebe pečuje) nebo je to divné?
Pište, ráda si přečtu vaše názory ;).
 
 

Reklama